Lampa mosiądz na biurko 52 cm Bergamo

4 720,00 zł
Brutto
Gwarantujemy, że nikt nie przejdzie obojętny widząc tę lampę. Polecamy ją do gabinetów, salonów z wystrojem klasycznym, szykownym i z historią. Bursztyn użyty w lampie posiada inkluzję, czyli historię z przed miliona lat zatopioną w żywicy.
Ilość

  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Efektowna lampa z wykorzystaniem naturalnego bursztynu

Tym, co odróżnia Bergamo od innych modeli lamp dostępnych na rynku, jest jej zapierający dech w piersiach design. Mamy tu do czynienia z daleko posuniętą dbałością o szczegóły a także wykorzystaniem wyłącznie naturalnych bursztynów i szlachetnych materiałów. Mosiężna podstawa o oryginalnym, choć zarazem bardzo gustownym kształcie, powstała w jednej z najlepszych polskich odlewni, w kloszu natomiast użyto szkła, miedzianego drutu zatopionego w cynie oraz znacznej ilości bursztynu – lampa ta nie tylko efektownie się prezentuje, ale jest również całkowicie niezawodna i może służyć nam latami. Świetnie nadaje się do pomieszczeń, w których trzeba stworzyć ciepły nastrój.

Bursztyn z inkluzją, czyli ciałem obcym zatopionym w żywicy

Bursztyn wykorzystany do produkcji lampy, to bursztyn bałtycki. To bursztyn naturalny, który powstał 35-50 mln lat temu na wybrzeżu Bałtyku wskutek zastygania żywicy drzewa iglastego. Proces ten zaczął się po tym, jak klimat uległ znacznemu ociepleniu. We współczesnej nauce najbardziej popularny jest pogląd, że bursztyn bałtycki powstał z żywicy drzewa o nazwie modrzewnik.
W bursztynie bałtyckim może znajdować się inkluzja, czyli ciało obce. Ciałem może być zwierzę, roślina, organiczne szczątki, kropla wody, pęcherzyki powietrza… Wszystko, co zostało zatopione w bursztynie. Dzięki temu nabiera on wyjątkowego wyglądu i zwiększa się jego atrakcyjność.

Abażury z bursztynem wykonywane ręcznie przez gdańskich rzemieślników.

Wykonawcy lampy to wysokiej klasy specjaliści z wieloletnim stażem, wykonujący swoją pracę z wielką starannością. Przykładają ogromną wagę do każdego detalu. Każdą lampę wykonują ręcznie. Unikatowość lamp potwierdzona jest przez sygnaturę oraz certyfikat. Lampy mają właściwości zdrowotne, które zostały potwierdzone przez certyfikat cechu bioenergoterapeutów.

Parametry lampy Bergamo zdobionej bursztynem

  • Masa bursztynu: około 460 gram
  • Wysokość lampki nocnej: 52 cm
  • Całkowita waga produktu: 3,500 kg
  • Moc żarówki: 40 W
  • Średnica podstawy: 15 cm
  • Średnica abażura z bursztynem: 25 cm
B2-25/17

Opis

Średnica
21 - 30 cm
Wysokość
41 - 60 cm
Masa bursztynu
101 - 500 gram

Specyficzne kody