Bursztyn bałtycki w produktach AmberLove

Opublikowany : - Kategorie : Default

Naturalny bursztyn bałtycki w AmberLove

Do produkcji naszych produktów wykorzystujemy bałtycki bursztyn naturalny. Początek życia bursztynu bałtyckiego jest trudny do wyznaczenia. Naukowcy szacują, że powstał około 35-50 mln lat temu. Nazwa jest nieprzypadkowa. Bursztyn bałtycki, inaczej jantar, powstał bowiem u wybrzeży Bałtyku. Dzięki badaniom udało się mniej więcej ustalić, jak doszło do tego, że minerał pojawił się w tych okolicach. Najpierw było ocieplenie klimatu. Wtedy też doszło do zwiększonego zastygania żywicy drzewa iglastego. Badacze określili je mianem sosny bursztynodajnej. Kiedy zrobiło się cieplej, drzewa zaczęły wydzielać coraz więcej i więcej żywicy. Spływała ona z drzew do gruntu i tam następowało jej utlenianie się. Kolejną zmianą klimatyczną było zalanie tych terenów przez wodę. Zastygnięta żywica została wówczas przemyta i stała się twardsza.

Bałtycki burszyn w produktach AmberLove

Bursztyny mogą zawierać inkluzję

Co najciekawsze i co sprawia, że wykorzystywany przez nas bursztyn jest tak cenny to tzw. inkluzje, mówiąc inaczej ciała obce zatopione w bursztynie. Ciałem takim może być zwierzę, roślina, organiczne szczątki, kropla wody, pęcherzyki powietrza. Dzięki temu bursztyn nabiera wyjątkowego wyglądu i zwiększa się jego atrakcyjność, gdyż każdy kawałek jest inny a my mamy niepowtarzalną okazję do obserwowania ułamka części świata, który istniał miliony lat temu.

Czym jest bursztyn, jantar?

Natomiast z chemicznego punktu widzenia bursztyn bałtyckiskłada się w 79% z węgla, 10,5% z tlenu i 10,5% z wodoru i praktycznie nierozpuszczalny w najbardziej typowych rozpuszczalnikach. Warto również zaznaczyć, iż naturalny bursztyn bałtycki występuje w dwóch podstawowych odmianach a mianowicie przezroczystej i nieprzezroczystej. Bursztyn jest 'kamieniem wiecznie żywym', który swoje życie manifestuje zmianami barwy. Dzieje się to w wyniku działania powietrza, światła, a także przez zmiany wilgotności i temperatury.

Właściwości zdrowotne bursztynu

Wracając do naszych lamp, do ich ozdabiania stosujemy kawałki oszlifowane, które następnie starannie wkomponujemy w konkretną konstrukcję. Lampy naszej firmy mają certyfikat elektryczny, a także właściwości zdrowotne. Zostały one potwierdzone przez certyfikat cechu bioenergoterapeutów. Oprócz lamp z bursztynu w naszej ofercie jest także szkło użytkowe z bursztynem(np. szklanki, karafki, kieliszki). Unikatowość naszych lamp potwierdzona jest przez sygnaturę oraz certyfikat.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)