Bursztyn bałtycki w produktach AmberLove

Opublikowany : - Kategorie : Default

Naturalny bursztyn bałtycki w AmberLove

Do produkcji naszych produktów wykorzystujemy bałtycki bursztyn naturalny, który powstał 35-50 mln lat temu. We współczesnej nauce najbardziej popularny jest pogląd, że bursztyn bałtycki powstał z zastygającej żywicy drzewa iglastego, po tym jak klimat uległ znacznemu ociepleniu.

Bursztyny mogą zawierać inkluzję

Co najciekawsze i co sprawia, że wykorzystywany przez nas bursztyn jest tak cenny to tzw. inkluzje, mówiąc inaczej ciała obce zatopione w bursztynie. Ciałem takim może być zwierzę, roślina, organiczne szczątki, kropla wody, pęcherzyki powietrza. Dzięki temu bursztyn nabiera wyjątkowego wyglądu i zwiększa się jego atrakcyjność, gdyż każdy kawałek jest inny a my mamy niepowtarzalną okazję do obserwowania ułamka części świata, który istniał miliony lat temu.

Czym jest bursztyn, jantar?

Natomiast z chemicznego punktu widzenia bursztyn bałtyckiskłada się w 79% z węgla, 10,5% z tlenu i 10,5% z wodoru i praktycznie nierozpuszczalny w najbardziej typowych rozpuszczalnikach. Warto również zaznaczyć, iż naturalny bursztyn bałtycki występuje w dwóch podstawowych odmianach a mianowicie przezroczystej i nieprzezroczystej. Bursztyn jest 'kamieniem wiecznie żywym', który swoje życie manifestuje zmianami barwy. Dzieje się to w wyniku działania powietrza, światła, a także przez zmiany wilgotności i temperatury.

Właściwości zdrowotne bursztynu

Wracając do naszych lamp, do ich ozdabiania stosujemy kawałki oszlifowane, które następnie starannie wkomponujemy w konkretną konstrukcję. Lampy naszej firmy mają certyfikat elektryczny, a także właściwości zdrowotne. Zostały one potwierdzone przez certyfikat cechu bioenergoterapeutów. Oprócz lamp z bursztynu w naszej ofercie jest także szkło użytkowe z bursztynem(np. szklanki, karafki, kieliszki). Unikatowość naszych lamp potwierdzona jest przez sygnaturę oraz certyfikat.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)