Producent wyrobów zdobionych bursztynem

Opublikowany : - Kategorie : Default
Nasz dostawca to jeden z najbardziej cenionych gdańskich producentów lamp bursztynowych. Zaczynał od produkcji wielkich witraży. Kontynuuje rodzinne tradycje i zamiłowanie do szkła i bursztynu, które odziedziczył po ojcu. W 1994 roku jego firma wyprodukowała pierwszą na rynku, ręcznie wykonaną lampę z bursztynu.

Gdański producent lamp bursztynowych

Nasza firma przywiązuje wielką wagę do jakości wykonanego zlecenia. Wszyscy są wysokiej klasy specjalistami z długoletnim stażem. Pracujemy niczym dawna, niewielka manufaktura. Nasza firma znajduje się w Gdańsku. Dzięki temu oraz doświadczeniu możemy starannie, z dbałością o nawet najmniejsze detale, realizować najbardziej wymagające zamówienia.
Nasi specjaliści, z których większość legitymuje się kilkudziesięcioletnim doświadczeniem, każdą lampę wykonują ręcznie, z wielkim kunsztem. Do produkcji naszych lamp, używany jest wyłącznie naturalny bursztyn bałtycki. Powstał 35-50 mln lat temu na wybrzeżu Bałtyku wskutek ocieplenia się klimatu, a w konsekwencji zastygania żywicy drzewa iglastego. Bursztyn bałtycki może posiadać inkluzje, czyli inaczej mówiąc, ciała obce. Może nim być zwierzę, roślina, organiczne szczątki, kropla wody, pęcherzyki powietrza. Wszystko, co zostało zatopione w bursztynie. Dzięki temu nabiera on wyjątkowego wyglądu i zwiększa się jego atrakcyjność.
Gdański producent lamp z bursztynem

Proces produkcji lampy ze zdobieniami bursztynowymi

Oferta naszej firmy obejmuje kilkanaście wzorów. Proces ich produkcji jest kilkuetapowy. Najpierw wycina się szklane elementy klosza, posługując się szablonem. Potem owija się je taśmą miedzianą. Ciąg dalszy obejmuje lutowanie części klosza na kopycie, wkomponowanie uprzednio przygotowanego bursztynu między elementami klosza. Dzieło wieńczy wykańczanie oraz dodawanie metaloplastyki. Ten proces jest najbardziej pracochłonny, ale i najbardziej twórczy.
Potem lampy się patynuje i czyści. Gotowy klosz plus oprawka na żarówkę montowane są na wysokiej jakości mosiężnych podstawach, które powstały w polskich odlewniach.

Właściwości zdrowotne bursztynu i certyfikaty

Lampy z naszej firmy posiadają sygnaturę i certyfikat. Są pakowane z odpowiednim zabezpieczeniem, aby można było je transportować. Co ważne, lampy posiadają certyfikat elektryczny. Mają też korzystne właściwości zdrowotne, co potwierdzone zostało przez certyfikat cechu bioenergoterapeutów. Nie bez przyczyny znajdują odbiorców zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach poza jej granicami, a jednymi z bardziej znanych odbiorców byli prezydent Lech Wałęsa i Ś.P. Arcybiskup Józef Glemp.

Zajmujemy się nie tylko bursztynem

Lampy z bursztynu to nie wszystko, co mamy w ofercie. Nasza firma tworzy również szkło użytkowe z bursztynem (np. szklanki, karafki, kieliszki). Efekty naszej pracy można oglądać w tak prestiżowych miejscach, jak Bazylika Mariacka w Gdańsku, w kościołach: Piotra i Pawła, NMP, Królowej Różańca Świętego w Gdańsku, Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Pszczółkach, Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Niepokalanego Poczęcia NMP w Gdyni, Kościele Św.Bernarda w Sopocie i wielu innych.

Udostępnij

Dodaj komentarz

 (z http://)